Netykieta

Zaczęty przez bialy, Listopad 28, 2021, 10:28:08 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

bialy

1. Nie spamuj!
Pamiętaj, że niedozwolone jest zakładanie wątków o treści reklamowej, wypisywanie tych samych wątków w różnych działach.

2. Przywitaj się!
Jesteś nowy na forum? Przywitaj się w specjalnie do tego przygotowanym temacie.

3. Zanim zapytasz...!
Podstawowa zasada wszystkich for. Zanim przedstawisz swój problem, użyj funkcji SZUKAJ.
Może ktoś wcześniej opisywał Twój problem.

4. Nie pisz wielkimi literami!
WIELKIE LITERY używane w Internecie to nie KRZYK i na pewno w niczym Ci to nie pomoże.

5. Jasno formułuj swoje problemy!
Jeżeli masz jakiś problem i zadajesz pytanie na forum, nie nazywaj swojego tematu ,,Problem" bo przecież co drugi temat mógłby mieć taką nazwę.

6. Nie bądź trollem!
Jeżeli coś Cię denerwuje – zostaw to dla siebie. Nic nie wnoszące do dyskusji komentarze, docinki, głupie teksty czynią z Ciebie niedojrzałe dziecko, którym przecież nie chcesz w niczyich oczach być.

7. Nie karm trolla!
Jeżeli widzisz, że ktoś nie stosuje się do powyższego punktu – nie komentuj tego, on tylko na to czeka i rzuci kolejnym głupim nic nie wnoszącym do tematu tekstem. W tej sytuacji nikt nie będzie dociekał kto ma rację – oboje zostaniecie wrzuceni do tego samego worka.

8. Bądź wyrozumiały!
Pamiętaj, że co dla Ciebie oczywiste, dla innych niekoniecznie musi być zrozumiałe. Nie irytuj się, kiedy nie możesz się z kimś dogadać, szanuj innych, a inni będą szanowali Ciebie. Każdy kiedyś zaczynał.

9. Nie odsyłaj do Googli!
W wyszukiwarkach internetowych można znaleźć wszystko, co nie znaczy że nie można zapytać o to na forum. Owszem czasami ludzie bywają zbyt skrajni, ale jeżeli już musisz to skomentować, to przynajmniej podsuń mu przy okazji interesujące go linki i jako dodatek wspomnij, że w sumie to szybciej by mu było znaleźć to samodzielnie.

10. Nie pisz nowych postów pod starym!
Edytuj poprzednie posty zamiast pisać nowy post pod starym, takie wyczyny będą karane ostrzeżeniem. Wyjątkiem będzie tylko odświeżenie tematu.

11. Bądź kulturalny!
Nawet jeżeli nie będziesz znał żadnej zasady netykiety, to będąc kulturalnym użytkownikiem nie powinieneś nikomu zaszkodzić. Pamiętaj, że po drugiej stronie ekranu również siedzi człowiek, a sam fakt że jest daleko nie czyni z Ciebie osoby, która ma prawo go obrażać bez konsekwencji. Traktuj innych tak, jak chciałbyś żeby traktowali Ciebie. Z czasem zaczną to robić.
  • Hatsan Mod. 90, Weihrauh HW30, Crosman 2240, Steyr M9-A1 Dual Tone